FastIST Pro Series Seat - Double Diamond w/ Gray Stitch - Airhawk Driver - FL '08-'24
Features
- Danny Gray's new Independent Suspension Technology – or IST – eliminates the compression and shock your body endures from riding on a traditional solid seat pan
- Seamless integration of IST into seats to combine custom look with comfortable rides
- Made in the USA
Specs
| Model | FastIST |
| Rear Seat Width | 7-1/2" |
| Product Name | Seat |
| Units | Each |
| Rear Seat Length | 14" |
| Driver Seat Length | 14" |
| Riding Style | Street |
| Driver Seat Width | 12-1/2" |
| Base Color | Black |
| Stitching | Gray Stitching |
| Features | IST |
Product Videos
Custom Field
Base Color Black