6-1/2" Speaker - Front - FL
Features
- Installs quickly and easily without removing outer fairing
- Direct wiring using OE connectors
- 1-1/4" precision tuned Teteron dome tweeter
- High power vented neodymium magnet assembly
- Frequency response 40hZ-25kHz
- 93 dB efficiency
Specs
| Units | Pair |
| Product Name | Speaker |
| Mounting Position | Fairing |
| Continuous Power Handling (RMS) | 300 W |
| For Make | Harley Davidson® |
| Model | HT 652F-24 |
| Color/Finish | Black |
| Overall Speaker Size | 6-1/2" |
| Tweeter Diameter | 1-1/4" |
| Riding Style | Street |
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2024 | Harley-Davidson | FLHX Street Glide |
| 2024 | Harley-Davidson | FLHXSE CVO Street Glide |
| 2024 | Harley-Davidson | FLTRK Road Glide Limited |
| 2024 | Harley-Davidson | FLTRX Road Glide |
| 2024 | Harley-Davidson | FLTRXSE CVO Road Glide |
| 2025 | Harley-Davidson | FLHX Street Glide |
| 2025 | Harley-Davidson | FLHXSE CVO Street Glide |
| 2025 | Harley-Davidson | FLHXU Street Glide Ultra |
| 2025 | Harley-Davidson | FLTRX Road Glide |
| 2025 | Harley-Davidson | FLTRXSE CVO Road Glide |
| 2026 | Harley-Davidson | FLHX Street Glide |
| 2026 | Harley-Davidson | FLTRX Road Glide |
Fitment details provided by supplier.
Product Videos
Custom Field
Mounting Position Fairing
Color/Finish Black