Fits '72-'24 HD models with fully adjustable footpeg mounts made specifically for each model.
Features
- Serrated for exceptional grip and look
- Strong yet light weight aluminum CNC machined 2 pieces construction
- 4.21" (10.69 cm) long x 2.87" (72.9 mm) wide x 0.8" (20.32 mm) thick
- Ride position leveling screw to avoid footpeg slag related issues, common on HD footpeg mounts
- Easy installation
- Made in the USA
Specs
| Model | Bear Claw |
| Riding Style | Street |
| Features | 0 mm Offset |
| Width | 72.9 mm |
| Color/Finish | Black |
| Style | Serrated |
| Length | 10.69 cm |
| Units | Pair |
| Application | Driver |
| Base Color | Black |
| Height | 4/5" |
| Product Name | Foot Pegs |
| Finish | Anodized |
| Material | Aluminum |
Product Videos
Custom Field
Width 72.9 mm
Base Color Black
Finish Anodized
Color/Finish Black
Material Aluminum