Wheel - 27X - Front - Black - 12x7 - 4/156 - 4+3
Features
- 100% x-rayed on the production line to ensure quality
- Center caps included
- Lug nuts must be ordered separately.
Specs
| Base Color | Black |
| Load Capacity | 675 lb |
| Riding Style | ATV |
| Color/Finish | Black |
| Rim Width | 7" |
| Finish | Matte |
| Bolt Hole Pattern | 4/156 |
| Size | 12x7 |
| Model | 27X |
| Mounting Position | Front |
| Wheel Offset | 4+3 |
| Material | Aluminum |
| Rim Diameter | 12" |
| Product Name | Wheel |
| Units | Each |
Product Videos
Custom Field
Rim Diameter 12"
Mounting Position Front
Rim Width 7"
Base Color Black
Finish Matte
Color/Finish Black
Material Aluminum