Contour Sissy Bar Pad - Honeycomb - Silver Stitch - Universal
Features
- Pad can be mounted using OEM/aftermarket bolt pattern or can mount using brackets
- Mounts to Harley-Davidson accessory sissy bars and most popular aftermarket brands with 5" width
- Perfect match for a variety of Saddlemen seats
- Made in the USA
Specs
| Base Color | Black |
| Height | 8" |
| Material | Saddlehyde™ |
| Riding Style | Street |
| Style | Half-Moon |
| Color/Finish | Silver |
| Thickness | 2" |
| Units | Each |
| Decoration | Silver Stitching |
| Features | Includes Bracket |
| Width | 10" |
| Model | Step-Up |
| Product Name | Sissy Bar Pad |
Product Videos
Custom Field
Width 10"
Base Color Black
Color/Finish Silver
Material Saddlehyde™