For 39 mm conventional forks (Narrow Glide).
Features
- Aerospace grade, 3K and 12K twill pre-preg carbon fiber. Vacuum bagged and cured in an autoclave for ultimate strength and beauty
- Direct replacement parts that install using stock hardware. No modifications are needed
- Instructions included
- Made in the USA
Specs
| Height | 6" |
| Mounting Position | Front |
| For Wheel Size | 21" |
| Product Name | Fender |
| Riding Style | Street |
| Material | Carbon Fiber |
| Color/Finish | Gloss |
| Finish | Gloss |
| Units | Each |
| Fender Width | 4-1/2" |
Fitment
1995-2002 Harley-Davidson XL1200S Sportster 1200 Sport1987, 1990, 1992-1995, 1997-1999, 2001-2002 Harley-Davidson Sportster 883 XLH
1998 Harley-Davidson 883 Custom XLC
2002 Harley-Davidson 883 Roadster EFI XLR
1999-2000, 2002, 2004-2005 Harley-Davidson FXD Dyna Super Glide
1987-1988, 1990-1991, 1996, 1998, 2000-2001 Harley-Davidson XLH883HUG Sportster 883 Hugger
1986-1991, 1995, 1997, 1999-2002 Harley-Davidson XLH883
1999-2001 Harley-Davidson XL883C Sportster 883 Custom
1988-1991, 1994-1995, 1997-1998, 2001 Harley-Davidson XLH1200
1986-1990, 1992-1996 Harley-Davidson XLH883DLX Sportster 883 Deluxe
1987 Harley-Davidson XLH1100
1999, 2001-2002 Harley-Davidson 883 Custom EFI XLC
2002 Harley-Davidson XL883R Sportster 883 Roadster
1999, 2001 Harley-Davidson Sportster 1200 XLH
Fitment details provided by supplier.
Product Videos
Custom Field
Mounting Position Front
Finish Gloss
Color/Finish Gloss
Material Carbon Fiber