DXT Saddlebag Liners - Large
Features
- Attractively styled liners built to fit perfectly inside your DXT saddlebags
- Expandable to match your saddlebag configuration
- Wire-reinforced decorative edging provides liner rigidity
- Water resistant to provide additional protection against the elements
- Rugged 600-denier SaddleTuff construction with zipper closures
- Convenient carrying handles
- Measure 22.5” L x 14” H x 6” D (non-expanded)
Specs
| Base Color | Black |
| Height | 14" |
| Units | Pair |
| Color/Finish | Black |
| Depth | 6" |
| Features | Water Resistant |
| Riding Style | Street |
| Width | 22-1/2" |
| Closure | Zipper |
| Material | 600D SaddleTuff™ |
| Product Name | Liner |
| Type | Saddlebag |
Product Videos
Custom Field
Width 22-1/2"
Type Saddlebag
Base Color Black
Color/Finish Black
Material 600D SaddleTuff™