Saddlebag Liners - FXLRST
Features
- Standard soft saddlebag liner bag is contoured to fit neatly
- Unique design stores flat when empty and features a full length zipper opening for easy access to gear
- Made from light, but durable PVC lined 150-denier polyester, with a convenient carrying handle and sturdy zippers that permit over packing but keep the elements away from your cargo
- Great for trips, overnighters, and organizing your gear
- Simply lift your liner bag out of the saddlebags to easily move your gear into the hotel, campground or to unload fast once you're home
Specs
| Closure | Zipper |
| Height | 10" |
| Type | Saddlebag |
| Units | Pair |
| Width | 5" |
| Depth | 14-1/2" |
| Material | PVC |
| Product Name | Liner |
| Riding Style | Street |
| Color/Finish | Black |
| Base Color | Black |
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2022 | Harley-Davidson | FXLRST Low Rider ST 117 |
| 2023 | Harley-Davidson | FXLRST Low Rider ST 117 |
| 2024 | Harley-Davidson | FXLRST Low Rider ST 117 |
Fitment details provided by supplier.
Product Videos
Custom Field
Width 5"
Type Saddlebag
Base Color Black
Color/Finish Black
Material PVC