Handlebar Riser Kit - Pullback - 1-1/8" Clamping - 10" Rise - Black
Features
- Made with 6061-T6 Aluminum
- 3-1/2" center-to-center riser spacing
- Top clamp and hardware included
- Made in the USA
Specs
| Pullback | 1-1/2" |
| Finish | Gloss |
| Material | 6061-T6 Aluminum |
| Rise | 10" |
| Riding Style | Street |
| Base Color | Black |
| Clamping Diameter | 28.6 mm |
| Features | 3-1/2" Width |
| Color/Finish | Gloss |
| Style | Universal |
| Product Name | Riser |
| Type | Handlebar |
| Units | Kit |
Product Videos
Custom Field
Type Handlebar
Base Color Black
Finish Gloss
Color/Finish Gloss
Material 6061-T6 Aluminum