Fits all motorcycles on the front or rear of risers using straps.
Features
- Slim storage with the ability to expand to fit a variety of items
- Versatile design allows it to mount on the front or rear of risers while providing a slim profile to fit in between fairings and gas tanks
- 1680D denier ballistic nylon
- High vis orange interior
- 9" (22.86 cm) x 8" (20.32 cm) x 2" (50.8 mm) with front hook-and-loop expandable pocket lined with microfiber material, great for sunglasses or electronics
- MOLLE webbing on front pocket
- Vertical and horizontal attachment points mount to risers and/or bars in multiple configurations fo rdifferent size risers using straps
- YKK zipper
Specs
| Height | 9" |
| Riding Style | Adventure Touring / Dual-Sport |
| Units | Each |
| Material | 1680 Denier Ballistic Nylon |
| Mounting Position | Front |
| Closure | Hook and Loop |
| Color/Finish | Black |
| Base Color | Black |
| Depth | 2" |
| Style | Slim |
| Inner Lining | Micro-Fiber |
| Product Name | Handlebar Bag |
| Width | 8" |
Product Videos
Custom Field
Width 8"
Mounting Position Front
Base Color Black
Color/Finish Black
Material 1680 Denier Ballistic Nylon