Handlebar Bag Slim - Green
Features
- The Handlebar Bag Slim offers slim storage with the ability to expand to fit a variety of items
- Versatile design allows it to mount on the front or rear of risers while providing a slim profile to fit in between fairings and gas tanks
- 1050D nylon fabric
- High vis orange interior
- Dimensions: 9" x 8"x 2"
- Front hook-and-loop pocket expands and is lined with microfiber material, great for sunglasses or electronics
- MOLLE webbing on front pocket
- Vertical and horizontal attachment points mount to risers and/or bars in multiple configurations for different size risers using hook-and-loop straps
- YKK zipper
Specs
| Color/Finish | Green |
| Units | Each |
| Base Color | Green |
| Mounting Position | Handlebar |
| Product Name | Handlebar Bag |
| Closure | Zipper |
| Features | Universal Fitment |
| Material | 1050D Nylon |
| Length | 9" |
| Width | 2" |
| Inner Lining | Micro-Fiber |
| Height | 8" |
| Riding Style | Street |
Product Videos
Custom Field
Width 2"
Mounting Position Handlebar
Base Color Green
Color/Finish Green
Material 1050D Nylon