Cushion - Air Seat - Lite - Smart - Black
Features
- Lite is made of economical, lightweight polyurethane and reduces painful pressure points, promotes blood circulation, reduces heat and moisture buildup and lowers shock and vibration better
- Provides relief of mild discomfort from being seated in the same position
- Good option for anyone whose long day of riding is 100-200 miles
- Made of durable polyurethane
- Cover included
Specs
| Product Name | Cushion |
| Color/Finish | White |
| Riding Style | Street |
| Units | Each |
| Length | 14" |
| Model | Lite |
| Base Color | Black |
| Fill Material | Polyurethane |
| Width | 15.5" |
| Size | Smart |
| Height | 2" |
Product Videos
Custom Field
Width 15.5"
Base Color Black
Color/Finish White