LED Cat-Eye Lights - Chrome Bezel
Features
- LED design; has brake, running and turn signal capabilities
- Mounts to flat surfaces and come with gaskets
- Use OEM plugs/connectors or can be spliced into existing wiring harness
Specs
| Bulb Type | LED |
| Height | 1" |
| Mounting Position | Saddlebag |
| Lens Color | Red |
| Product Name | Taillight |
| Type | Running Light |
| Filament/Function | Dual |
| Style | Cat-Eye |
| Housing Color | Chrome |
| Length | 6-3/4" |
| Riding Style | Street |
| Units | Kit |
| Width | 2-5/8" |
Product Videos
Custom Field
Width 2-5/8"
Mounting Position Saddlebag
Type Running Light