LED Cat-Eye Taillight/Turn Signals
Features
- Dual-function LED taillight with 3-pulse brake light and LED turn signals
- Includes a raw, weld-in-pocket, wiring harness and instructions
- Can be used on OEM fenders, custom fenders or various custom applications
- Made in the USA
Specs
| Style | Cat-Eye |
| Product Name | Taillight |
| Bulb Type | LED |
| Lens Color | Red |
| Mounting Position | Rear |
| Riding Style | Street |
| Filament/Function | Dual |
| Height | 3/4" |
| Type | Brake Light |
| Units | Kit |
| Length | 7" |
| Width | 3-3/8" |
Product Videos
Custom Field
Width 3-3/8"
Mounting Position Rear
Type Brake Light