Fits all bikes with a 12-inch wide or smaller rear seat/pillion.
Features
- Fits rear seat/pillions with included mounting system
- Rugged 1200-denier SaddleTuff™ construction for long life
- Large main compartment spacious enough for laptop or notebook computer
- Three internal pockets and three big exterior pockets allow easy access when on the go
- Two of the exterior pockets expand an additional 2" for extra storage
- Water-resistant construction with integrated rain cover
- Thirteen exterior D-rings for attaching other items like jacket or other luggage (six concealed D-rings to prevent scratching)
- Tech organizer for smartphones, digital cameras, or MP3 players
- Adjustable main compartment clamshell straps can be opened a full 180°
- Comfortable carry handle allows the bag to be used as a suitcase when off the bike
- Semi-rigid construction holds shape and looks great even when empty
- Included mounting system features additional straps for extra security; once secured to the rear seat/pillion area, the bags can be removed and re-attached within seconds using a series of cam locks on the outside of the bag
Specs
| Base Color | Black |
| Product Name | Tunnel Bag |
| Width | 21" |
| Height | 15" |
| Material | Textile |
| Color/Finish | Black |
| Model | Adventure Series |
| Riding Style | Street |
| Units | Each |
| Depth | 11" |
Product Videos
Custom Field
Width 21"
Base Color Black
Color/Finish Black
Material Textile