Tactical Seat Tunnel Bag
Features
- Strong, nylon meshing zipper teeth with black sliders equipped with large pulls for easy use with a gloved hand
- Oversized mounting rings around the bag help overcome unique mounting challenges
- Tech organizer is perfect for smartphones, digital cameras or MP3 players
- Designed to fit perfectly between the rider and the tour pack
- Constructed of UV-, water- and weather-resistant 1200D
- Reflective rain cover with locking cinch cord included
- Integrated MOLLE attachment mounting option
- Dimensions: 25” W x 13.5” H x 11” D
- Holds shape even when empty
- Multiple external pockets
Specs
| Features | Universal Fitment |
| Base Color | Black |
| Depth | 11" |
| Width | 25" |
| Height | 13-1/2" |
| Material | 1200D SaddleTuff™ |
| Product Name | Tail Bag |
| Riding Style | Street |
| Units | Each |
| Volume | 52.4 liter |
| Color/Finish | Black |
Product Videos
Custom Field
Width 25"
Base Color Black
Color/Finish Black
Material 1200D SaddleTuff™