Pad Oil Absorb Sngl 200Ct
Features
- Quickly absorb oil and fuel for effective clean up, but will not absorb water
- Ideal for wrapping fuel nozzle to prevent refueling spills
- Can be wrung out and re-used
Specs
| Length | 17" |
| Product Name | Pad |
| Riding Style | Watercraft |
| Units | 200 Pack |
| Width | 19" |
| Depth | 3/16" |
| Style | Regular |
| Color/Finish | White |
| Features | Reusable |
| Application | Oil |
| Measurement System | SAE |
| Type | Absorber |
Product Videos
Custom Field
Width 19"
Type Absorber
Color/Finish White