Pad Oil Absorb Hvy 100Ct
Features
- Quickly absorb oil and fuel for effective clean up, but will not absorb water
- Ideal for wrapping fuel nozzle to prevent refueling spills
- Can be wrung out and re-used
Specs
| Length | 17" |
| Depth | 3/8" |
| Riding Style | UTV |
| Style | Heavy Duty |
| Product Name | Pad |
| Width | 19" |
| Features | Reusable |
| Units | 100 Pack |
| Application | Oil |
| Color/Finish | White |
| Measurement System | SAE |
| Type | Absorber |
Product Videos
Custom Field
Width 19"
Type Absorber
Color/Finish White