Handlebar Bag - Brown
Features
- 1050D nylon fabric
- High vis orange interior
- 7" x 5" x 3.25" of space
- YKK zippers
- MOLLE webbing in front and rear of bag offer multiple points for attaching gear
- Four interior pockets and two exterior pockets
- Lateral and horizontal attachment points to mount to risers and/or bars in multiple configurations for different size risers using hook-and-loop straps
- Straps included for Thrashin Tool Roll compatibility
Specs
| Height | 5" |
| Length | 7" |
| Riding Style | Street |
| Closure | Hook and Loop |
| Material | 1050D Nylon |
| Mounting Position | Handlebar |
| Units | Each |
| Base Color | Brown |
| Width | 3-1/4" |
| Color/Finish | Orange |
| Product Name | Handlebar Bag |
Product Videos
Custom Field
Width 3-1/4"
Mounting Position Handlebar
Base Color Brown
Color/Finish Orange
Material 1050D Nylon