Handlebar Bag - Orange
Features
- 1050D nylon fabric
- High vis orange interior
- 7" x 5" x 3.25" of space
- YKK zippers
- MOLLE webbing in front and rear of bag offer multiple points for attaching gear
- Four interior pockets and two exterior pockets
- Lateral and horizontal attachment points to mount to risers and/or bars in multiple configurations for different size risers using hook-and-loop straps
- Straps included for Thrashin Tool Roll compatibility
Specs
| Riding Style | Bicycle |
| Base Color | Orange |
| Mounting Position | Handlebar |
| Product Name | Handlebar Bag |
| Width | 3-1/4" |
| Closure | Zipper |
| Height | 5" |
| Length | 7" |
| Material | 1050D Nylon |
| Color/Finish | Orange |
| Units | Each |
Product Videos
Custom Field
Width 3-1/4"
Mounting Position Handlebar
Base Color Orange
Color/Finish Orange
Material 1050D Nylon