For use with 1" clamps.
Features
- Laser-etched Thrashin® logo
- Drilled and slotted for internal wiring
- Throttle-By-Wire keyholes allow late-style bike fitments (Cable throttle bikes will need to use TBW handlebar plug)
- Knurled for maximum clamp grip
- Made in USA
Specs
| Features | Slotted |
| Type/Bend | Mid |
| Finish | Polished |
| End Rise | 4" |
| Width | 31" |
| Material | Stainless Steel |
| Controls Diameter | 1" |
| Handlebar Diameter | 1" |
| Clamping Diameter | 1" |
| Base Color | Silver |
| Riding Style | Street |
| Height | 4" |
| Units | Each |
| Color/Finish | Polished |
| Product Name | Handlebar |
| Pullback/Sweep | 25° |
Product Videos
Custom Field
Width 31"
Base Color Silver
Finish Polished
Color/Finish Polished
Material Stainless Steel