Handlebar - Moto 2.0 - High - Flat Black
Features
- Motocross style handlebar
- Aggressive profile
- Slotted for internal wiring
- Knurled
- Requires risers that accept 1" handlebars
- Made in the USA
Specs
| Features | Slotted |
| Product Name | Handlebar |
| Pullback/Sweep | 2-3/8" |
| Units | Each |
| End Rise | 4-1/2" |
| Clamping Width | 3-1/2" |
| Riding Style | Street |
| Base Color | Black |
| Height | 4-1/2" |
| Material | Stainless Steel |
| Center Width | 5-1/8" |
| Clamping Diameter | 1" |
| Width | 29-1/2" |
| Finish | Flat |
| Color/Finish | Black |
| Controls Diameter | 1" |
| Type/Bend | Moto |
| Handlebar Diameter | 1" |
Product Videos
Custom Field
Width 29-1/2"
Base Color Black
Finish Flat
Color/Finish Black
Material Stainless Steel