Bro Bar for Indian - 8" - Chrome
Features
- Made from .120 wall tubing
- Dimpled and pre-drilled for internal wiring
- Made in the USA
- Not for use with heated grips.
Specs
| Style | Dimpled |
| Type/Bend | Bro Bar |
| Finish | Chrome |
| Material | Steel |
| Product Name | Handlebar |
| Pullback/Sweep | 16" |
| Color/Finish | Chrome |
| Handlebar Diameter | 1-1/4" |
| Base Color | Silver |
| Features | Pre-Drilled |
| Height | 18" |
| Riding Style | Street |
| Units | Each |
| Width | 36" |
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2018 | Indian | Chieftain |
| 2018 | Indian | Chieftain Classic |
| 2018 | Indian | Chieftain Dark Horse |
| 2018 | Indian | Chieftain Elite |
| 2018 | Indian | Chieftain Limited |
| 2018 | Indian | Roadmaster |
| 2018 | Indian | Roadmaster Classic |
| 2018 | Indian | Roadmaster Elite |
| 2019 | Indian | Chieftain |
| 2019 | Indian | Chieftain Classic |
| 2019 | Indian | Chieftain Dark Horse |
| 2019 | Indian | Chieftain Limited |
| 2019 | Indian | Roadmaster |
| 2019 | Indian | Roadmaster Elite |
| 2020 | Indian | Chieftain |
| 2020 | Indian | Chieftain Classic |
| 2020 | Indian | Chieftain Dark Horse |
| 2020 | Indian | Chieftain Elite |
| 2020 | Indian | Chieftain Limited |
| 2020 | Indian | Roadmaster |
| 2020 | Indian | Roadmaster Dark Horse |
| 2020 | Indian | Roadmaster Elite |
| 2021 | Indian | Chieftain |
| 2021 | Indian | Chieftain Dark Horse |
| 2021 | Indian | Chieftain Elite |
| 2021 | Indian | Chieftain Limited |
| 2021 | Indian | Roadmaster |
| 2021 | Indian | Roadmaster Dark Horse |
| 2021 | Indian | Roadmaster Elite |
| 2021 | Indian | Roadmaster Limited |
| 2022 | Indian | Chieftain |
| 2022 | Indian | Chieftain Dark Horse |
| 2022 | Indian | Chieftain Elite |
| 2022 | Indian | Chieftain Limited |
| 2022 | Indian | Roadmaster |
| 2022 | Indian | Roadmaster Dark Horse |
| 2022 | Indian | Roadmaster Limited |
Fitment details provided by supplier.
Product Videos
Custom Field
Width 36"
Base Color Silver
Finish Chrome
Color/Finish Chrome
Material Steel