Valve Guide Seals - Solid Teflon - Intake/Exhaust - Evolution Big Twin | Twin Cam
Features
- OEM style solid teflon with a metal jacket
- Made in the USA
Specs
| Riding Style | Street |
| Units | 4 Pack |
| Application | Exhaust |
| Style | OEM Style |
| Type | Valve Guide |
| Outside Diameter | 0.565" |
| Stem Diameter | 5/16" |
| Length | 0.385" |
| Material | Solid Teflon |
| Product Name | Seal |
Product Videos
Custom Field
Type Valve Guide
Material Solid Teflon