A-Bax Pilot Jets for Mikuni VM25/486 - #15 - 4-Pack
Features
- Brass carburetor jets are high-precision and flow-calibrated for extremely accurate fuel flow rate
- Fit all RS, HS and HSR carburetors
Specs
| Product Name | Pilot Jet |
| Riding Style | UTV |
| Width | 5,00 mm (0,20") |
| Length | 1.11" |
| Type | Carburetor |
| Units | 4 Pack |
| Jet Tip Diameter | 2.00 mm |
| Thread Diameter | 4.00 mm |
| Jet Size | 15 |
| Model | Mikuni VM28/486 |
| Material | Brass |
Product Videos
Custom Field
Width 5,00 mm (0,20")
Type Carburetor
Material Brass