Black Magic Saddlebag - Black - Slant - Standard
Features
- Black synthetic leather construction with distinctive multigrained inlay
- Quick-release buckles
- Zippered yoke assemblies
- Braided edges and large gold and silver eagle accents
- Plastic reinforcements help retain shape
- Include a simple tie-down system
- Made in the U.S.A.
- Saddlebag support brackets (sold separately) are strongly recommended.
Specs
| Material | Synthetic Leather |
| Style | Braid |
| Closure | Quick Release |
| Color/Finish | Black |
| Riding Style | Street |
| Height | 9-1/2" |
| Model | Black Magic |
| Base Color | Black |
| Features | Detachable Yoke |
| Width | 12" |
| Decoration | Eagle |
| Depth | 5-1/2" |
| Units | Pair |
| Product Name | Saddlebag |
Product Videos
Custom Field
Width 12"
Base Color Black
Color/Finish Black
Material Synthetic Leather