Vapor Pack - Gray/Black
Features
- 1.5 liter BPA-free bladder with an easy clean, big bore top
- Magnetic bite valve holder
- Thermal lined bladder compartment helps keep fluids cool
- Sternum strap and buckle keep gear secured
- Pack harness is angled away from the underarms giving total freedom of movement
- Harness made with air mesh for ventilation
- Neoprene hydration tube sleeve helps keep fluid cool
- External zippered pocket
- Reverse face YKK® water resistant zip on front
- Micro fleece lined glasses/media pocket
- THOR reflective logo
- Durable 500D polyester main body material
Specs
| Riding Style | Street |
| Height | 16" |
| Base Color | Gray |
| Features | Sternum Strap |
| Material | Neoprene |
| Color/Finish | Black |
| Model | Vapor |
| Depth | 5" |
| Product Name | Backpack |
| Units | Each |
| Width | 10" |
Product Videos
Custom Field
Width 10"
Base Color Gray
Color/Finish Black
Material Neoprene