2 Slot E-Track - 4" - 6000 LB
Features
- Zinc-plated finish
- Anchor holes are 1/4" on 2" centers
- All are 6,000 lb. maximum load rated
Specs
| Load Capacity | 6000 lb |
| Width | 5" |
| Length | 4" |
| Product Name | Anchor |
| Riding Style | Street |
| Type | Cargo |
| Model | E-Track |
| Color/Finish | Silver |
| Style | Horizontal |
| Units | Each |
Product Videos
Custom Field
Width 5"
Type Cargo
Color/Finish Silver