Vertical E-Track - 4' - 6000 LB
Features
- Zinc-plated finish
- Anchor holes are 1/4" on 2" centers
- All are 6,000 lb. maximum load rated
Specs
| Width | 3-1/2" |
| Model | E-Track |
| Length | 48" |
| Load Capacity | 6000 lb |
| Product Name | Anchor |
| Riding Style | Snow |
| Type | Cargo |
| Style | Vertical |
| Units | Each |
| Color/Finish | Silver |
Product Videos
Custom Field
Width 3-1/2"
Type Cargo
Color/Finish Silver