Goose Sunglasses - Gloss Clear Blush Gunmetal - Brown HD Silver Mirror Lens
Features
- Anti-scratch, 100% UV protection lenses
- Shatter resistant polycarbonate lenses
Specs
| Color/Finish | Clear |
| Lens Color/Finish | Mirror |
| Lens Height | 50 mm |
| Size Group | Adult |
| Frame Width | 142 mm |
| Lens Width | 60 mm |
| Finish | Gloss |
| Material | Polycarbonate |
| Temple Width | 136 mm |
| Base Color | Pink |
| Bridge Width | 17 mm |
| Model | Goose |
| Product Name | Sunglasses |
| Riding Style | Street |
| Units | Each |
| Features | Scratch Resistant |
Product Videos
Custom Field
Base Color Pink
Finish Gloss
Color/Finish Clear
Material Polycarbonate