Ice Sunglasses - Matte Gray Tortoise Gunmetal - Brown HD Blue Mirror Lens
Features
- Anti-scratch lenses
- Shatter resistant polycarbonate lenses
- 100% UV protection
- Polycarbonate frame
Specs
| Bridge Width | 13 mm |
| Color/Finish | Tortoise |
| Lens Color/Finish | Blue |
| Frame Width | 140 mm |
| Model | Ice |
| Base Color | Gray |
| Graphic | Tortoise |
| Lens Height | 47 mm |
| Lens Width | 57 mm |
| Temple Width | 136 mm |
| Finish | Matte |
| Features | Shatter Resistant |
| Product Name | Sunglasses |
| Riding Style | Street |
| Units | Each |
| Material | Polycarbonate |
| Size Group | Adult |
Product Videos
Custom Field
Base Color Gray
Finish Matte
Color/Finish Tortoise
Material Polycarbonate