Luna Sunglasses - Matte Crystal Jade - Gray Gradient Lens
Features
- Rubber traction pads in the areas of nose and temples to help keep sunglasses in place
- Anti-scratch 100% UV protection shatter resistant polycarbonate lenses
Specs
| Lens Color/Finish | Gradient |
| Color/Finish | Matte |
| Lens | Single |
| Model | Luna |
| Size Group | Adult |
| Finish | Matte |
| Features | Scratch Resistant |
| Material | Polycarbonate |
| Riding Style | Street |
| Units | Each |
| Base Color | Green |
| Bridge Width | 12 mm |
| Lens Width | 56 mm |
| Product Name | Sunglasses |
| Frame Width | 132 mm |
| Temple Width | 124 mm |
| Lens Height | 40 mm |
Product Videos
Custom Field
Base Color Green
Finish Matte
Color/Finish Matte
Material Polycarbonate