Cruiser 3 Goggle - Matte Black - Interchangeable Lens
Features
- Four sets of lenses: anti-fog smoked, amber, clear and smoked with Blue Revo
- Include shatter-resistant polycarbonate lenses
- Lenses provide 100% UV protection
- Large Rubber frame
- Open cell foam
Specs
| Color/Finish | Black |
| Features | Anti-Fog |
| Gender | Unisex |
| Lens Height | 48 mm |
| Product Name | Goggles |
| Riding Style | Street |
| Units | Each |
| Finish | Matte |
| Foam Construction | Open Cell Foam |
| Material | Polycarbonate |
| Model | Cruiser 3 |
| Size Group | Adult |
| Base Color | Black |
| Bridge Width | 13 mm |
| Lens Color/Finish | Smoke |
| Lens Width | 67 mm |
| Size | Large Frame |
| Frame Width | 155 mm |
Product Videos
Custom Field
Base Color Black
Finish Matte
Color/Finish Black
Material Polycarbonate