Stella Sunglasses - Gloss Clear Gray - Smoke Lens
Features
- Ideal for smaller faces
- Anti-scratch lenses
- Shatter resistant polycarbonate lenses
- 100% UV Protection
- TR90 frame
- Includes microfiber pouch
Specs
| Color/Finish | Gloss |
| Lens Color/Finish | Smoke |
| Features | Shatter Resistant |
| Material | Polycarbonate |
| Finish | Gloss |
| Lens Height | 44 mm |
| Model | Stella |
| Product Name | Sunglasses |
| Riding Style | Bicycle |
| Units | Each |
| Bridge Width | 13 mm |
| Lens Width | 113 mm |
| Temple Width | 109 mm |
| Size Group | Adult |
| Base Color | Gray |
| Frame Width | 130 mm |
Product Videos
Custom Field
Base Color Gray
Finish Gloss
Color/Finish Gloss
Material Polycarbonate