Wheelie Sunglasses - Gloss Clear Gray - Smoke Black Red Revo Mirror Lens
Features
- Durable, lightweight TR90 NZZ frame with ventilation
- Shatter resistant Polycarbonate lens
- Anti-Scratch lens
- Anti-Fog coated lens
- 100% UV protection
- Anti-Slip temple design
- Anti-Slip adjustable rubber nose piece
- Microfiber pouch included
Specs
| Color/Finish | Gray |
| Lens Color/Finish | Red Revo |
| Material | Polycarbonate |
| Riding Style | Adventure Touring / Dual-Sport |
| Frame Width | 151 mm |
| Lens | Single |
| Lens Height | 49 mm |
| Product Name | Sunglasses |
| Base Color | Gray |
| Features | Shatter Resistant |
| Bridge Width | 20 mm |
| Size Group | Adult |
| Finish | Gloss |
| Gender | Unisex |
| Lens Width | 137 mm |
| Model | Wheelie |
| Units | Each |
Product Videos
Custom Field
Base Color Gray
Finish Gloss
Color/Finish Gray
Material Polycarbonate