This bag uses two ties to secure to a sissy bar or backrest. A criss cross mount method with the straps would be a good way to secure this bag.
Features
- Black synthetic leather
- Hook-and-loop securing tabs, quick-release mounting
- Made in the U.S.A.
Specs
| Closure | Buckle |
| Riding Style | Street |
| Base Color | Black |
| Width | 4-1/2" |
| Units | Each |
| Length | 8" |
| Color/Finish | Black |
| Features | Side/End Carry Handles |
| Height | 10" |
| Material | Synthetic Leather |
| Product Name | Sissy Bar Bag |
| Model | Raptor |
Product Videos
Custom Field
Width 4-1/2"
Base Color Black
Color/Finish Black
Material Synthetic Leather