Flash Sunglasses - Matte White/Orange - Smoke Black Red Revo Lens
Features
- Lightweight, secure fit and prescription compatible design
- Anti scratch lens
- 100% UV protection
- Shatter resistant Polycarbonate lens
- TR90 frame
- Revo lens
- Microfiber pouch included
Specs
| Base Color | Orange |
| Features | Extendable Temples |
| Bridge Width | 25 mm |
| Lens Width | 138 mm |
| Color/Finish | White |
| Lens Height | 50 mm |
| Material | Polycarbonate |
| Lens Color/Finish | Red |
| Riding Style | Street |
| Lens | Single |
| Product Name | Sunglasses |
| Units | Each |
| Finish | Matte |
| Frame Width | 146 mm |
| Model | Flash |
| Size Group | Adult |
Product Videos
Custom Field
Base Color Orange
Finish Matte
Color/Finish White
Material Polycarbonate